Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Olej lniany
#1
czy ktoś może wie jakie właściwości posiada olej lniany?
Odpowiedz
#2
olej lniany ma bardzo szerokie właściwości lecznicze. Począwszy od wspomagania układu krążenia, układu pokarmowego poprzez leczenie naskórka oraz skóry właściwej kończąc na poprawie urody i samopoczucia. Warto go stosować Smile
Odpowiedz
#3
olej lniany jest bardzo zdrowy, jest jednym z z najbardziej zdrowych olejów jakie występują na rynku
Odpowiedz
#4
Ja stosuje 2-3 łyżeczki dziennie. Dodajemy go z żoną do potraw a czasami zdarza się że pijemy go prosto z łyżki. Trzeba pamiętać że olej lniany jest bardzo wrażliwy na temperaturę i światło i szybko się utlenia i się psuje - specyficzny gorzki smak. Pamiętajcie aby olej lniany trzymać tylko w lodówce w ciemnej butelce. Nie kupujcie go w sklepach gdzie stoi on na półkach. Jak na razie się nie zawiedliśmy. Na ich stronie można przeczytać co zawiera olej lniany i na co pomaga
Odpowiedz
#5
Nasiona lnu ogólnie mają masę dobrych właściwości, chyba najbardziej są znane z uwagi na wpływ na układ pokarmowy - pomagają walczyć ze zgagą i zaparciami. Siemię lniane często też stosowane jest w ciąży. Warto odnotować, że są one naładowane witaminami i minerałami - m.in. witaminą B, błonnikiem, sterolami roślinnymi, które wpływają na poziom cholesterolu, a także kwasy Omega 3 i 6.

Myślę, że można śmiało powiedzieć o nich „samo zdrowie”.
Odpowiedz
#6
Len ma bardzo dużo właściwości leczniczych. Ja często parzę ziarna lnu ponieważ taki napar jest dobry na trawienie i na odpowiednią pracę żołądka i wątroby. Choć przyznam szczerze, że ten napar nie zachwyca mnie w smaku i zastanawiam się czy olej z lnu ma taki sam posmak? Nie widziałam nigdzie oleju z lnu w moich lokalnych sklepach i szczerze mówiąc nie wiem, do czego mogłabym go używać? Słyszałam jeszcze o tym, że kobiety robią maseczki na twarz z lnu, więc pewnie ma także właściwości ściągające zmarszczki.
Odpowiedz
#7
Olej lniany to jeden z podstawowych składników diety budwigowej. Podobno w połączeniu z białym serem daje bardzo dobre efekty zdrowotne.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości