Forum Spirulina.pl

Pełna wersja: Olej lniany
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
czy ktoś może wie jakie właściwości posiada olej lniany?
olej lniany ma bardzo szerokie właściwości lecznicze. Począwszy od wspomagania układu krążenia, układu pokarmowego poprzez leczenie naskórka oraz skóry właściwej kończąc na poprawie urody i samopoczucia. Warto go stosować Smile
olej lniany jest bardzo zdrowy, jest jednym z z najbardziej zdrowych olejów jakie występują na rynku
Ja stosuje 2-3 łyżeczki dziennie. Dodajemy go z żoną do potraw a czasami zdarza się że pijemy go prosto z łyżki. Trzeba pamiętać że olej lniany jest bardzo wrażliwy na temperaturę i światło i szybko się utlenia i się psuje - specyficzny gorzki smak. Pamiętajcie aby olej lniany trzymać tylko w lodówce w ciemnej butelce. Nie kupujcie go w sklepach gdzie stoi on na półkach. Jak na razie się nie zawiedliśmy. Na ich stronie można przeczytać co zawiera olej lniany i na co pomaga
Nasiona lnu ogólnie mają masę dobrych właściwości, chyba najbardziej są znane z uwagi na wpływ na układ pokarmowy - pomagają walczyć ze zgagą i zaparciami. Siemię lniane często też stosowane jest w ciąży. Warto odnotować, że są one naładowane witaminami i minerałami - m.in. witaminą B, błonnikiem, sterolami roślinnymi, które wpływają na poziom cholesterolu, a także kwasy Omega 3 i 6.

Myślę, że można śmiało powiedzieć o nich „samo zdrowie”.
Len ma bardzo dużo właściwości leczniczych. Ja często parzę ziarna lnu ponieważ taki napar jest dobry na trawienie i na odpowiednią pracę żołądka i wątroby. Choć przyznam szczerze, że ten napar nie zachwyca mnie w smaku i zastanawiam się czy olej z lnu ma taki sam posmak? Nie widziałam nigdzie oleju z lnu w moich lokalnych sklepach i szczerze mówiąc nie wiem, do czego mogłabym go używać? Słyszałam jeszcze o tym, że kobiety robią maseczki na twarz z lnu, więc pewnie ma także właściwości ściągające zmarszczki.
Olej lniany to jeden z podstawowych składników diety budwigowej. Podobno w połączeniu z białym serem daje bardzo dobre efekty zdrowotne.