Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Spirulina jako maseczka
#1
Jakie składniki dodać do domowej maseczki ze spiruliny aby mocno odżywić skórę?
Odpowiedz
#2
Maseczka ze spiruliną jest genialna, choć nie polecam jej osobom ze skórą suchą. Dość mocno ją napina, a objaw ten często występuje przy tego rodzaju cerze. Ja najczęściej dodaje odrobinę oleju kokosowego, może być też jogurt naturalny, płatki owsiane, miód czy sok z limonki lub cytryny. Efekty są naprawdę widoczne Smile
Odpowiedz
#3
jak działa spirulina stosowana bezpośrednio na skórę w postaci maseczki?
Odpowiedz
#4
kiedyś wykonywałam maseczki ze spiruliny, generalnie świetna sprawa. Mocno odżywia skórę i daje efekt "liftingu" skóry, co bardzo mi się spodobało. Polecam korzystać z tego rodzaju algi
Odpowiedz
#5
widzę wiele pozytywnych komentarzy na temat spiruliny, jednak nie wiem czy mogę ją stosować w przypadku cery tłustej i trądzikowej. Skoro daje efekt liftingu i napięcia skóry, to czy nie będzie podrażniać jej jeśli ma tendencję do wykwitów i stanów zapalnych?
Odpowiedz
#6
Cześć,
Jeśli masz skórę tłustą to spirulina wcale nie będzie złym rozwiązaniem bo na pewno nie podrażni Twojej skóry, z kolei jeśli masz tendencję do wykwitów to myślę, że taką maseczkę warto trzymać na skórze krócej niż zaleca producent. Sama mam cerę tłustą i u mnie spirulina sprawdza się bardzo dobrze. Pozdrawiam Smile
Odpowiedz
#7
ja stosuję spirulinę od dawna w pielęgnacji domowej i jestem z niej bardzo zadowolona. Dodaje różne składniki do maseczek, co tylko znajdę w kuchni Smile
Odpowiedz
#8
podobno idealnie sprawdza się w zabiegach fotoodmładzania, moja koleżanka wykonywała takie zabiegi i była tym zachwycona Smile
Odpowiedz
#9
a czy spirulina będzie działać na trądzik? Moja córka ma duży problem z tym i nie wiem jak mogę jej jeszcze pomóc. Proszę o jakieś informacje w tym temacie. Dziękuję !
Odpowiedz
#10
myślę, że na pewno może pomóc cerze trądzikowej, taka maseczka bardzo dobrze ją odżywi bo spirulina posiada bardzo dużo składników odżywczych
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości