Forum Spirulina.pl
Olej arganowy kontra olej rycynowy - Wersja do druku

+- Forum Spirulina.pl (https://forum.spirulina.pl)
+-- Dział: Oleje i olejki (https://forum.spirulina.pl/forumdisplay.php?fid=14)
+--- Dział: Olej arganowy (https://forum.spirulina.pl/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Wątek: Olej arganowy kontra olej rycynowy (/showthread.php?tid=97)Olej arganowy kontra olej rycynowy - Patrycja - 12-05-2019

Zarówno olej rycynowy, jak i olej arganowy są korzystne dla włosów. Podczas gdy olej rycynowy służy do lepszego wzrostu włosów, olej arganowy jest zwykle stosowany do głębokiego odżywiania lub jako produkt do stylizacji. Pomaga przywrócić blask włosom i naprawić rozdwojone końcówki.

Olej rycynowy to coś więcej niż naturalne lekarstwo na porost włosów, gdyż istnieje więcej sposobów, dzięki którym można wykorzystać jego działanie z korzyścią dla włosów i skóry głowy:

1. Łupież - przeciwbakteryjny, przeciwwirusowy i przeciwgrzybiczny olej rycynowy sprawia, że jest doskonałym lekarstwem na infekcje skóry głowy i łupieżu oraz suchą i swędzącą skórę głowy.


- Wymieszaj 1 łyżkę czystego oleju rycynowego z odrobiną oliwy z oliwek i soku z połowy cytryny i nałóż na skórę głowy. Pozostaw na 30 minut i zmyj.

2. Naturalna odżywka - olej rycynowy jest bogaty w składniki nawilżające i wnika głęboko w skórę głowy, aby odżywić włosy. Rezultatem jest świetny połysk i miękkie włosy.
Zawsze mieszaj go z olejem nośnikowym, takim jak olej kokosowy lub olej arganowy i stosuj szampon dwa razy, gdy skończysz proces olejowania.


Połączenie oleju arganowego z rycynowym to z pewnością dobry pomysł przy wielu różnych typach włosów i skóry głowy.