Forum Spirulina.pl
Czym jest kwas hialuronowy - Wersja do druku

+- Forum Spirulina.pl (https://forum.spirulina.pl)
+-- Dział: Zdrowie i uroda (https://forum.spirulina.pl/forumdisplay.php?fid=21)
+--- Dział: Kwas hialuronowy (https://forum.spirulina.pl/forumdisplay.php?fid=25)
+--- Wątek: Czym jest kwas hialuronowy (/showthread.php?tid=106)Czym jest kwas hialuronowy - Krasna - 01-31-2020

W świecie pielęgnacji skóry modne składniki pojawiają się i znikają (a wiele z nich nigdy nie powinno być tak popularne!). Badania pokazują, że kwas hialuronowy to nie tylko trend - wręcz przeciwnie, jest to jeden z najlepszych składników do pielęgnacji skóry, jakich możesz użyć.
Kwas hialuronowy to glikozaminoglikan, wymyślna nazwa ważnej naturalnie występującej substancji, która jest elementem wspierającym młodość skóry. Jako główny glikozaminoglikan w skórze, kwas hialuronowy działa, aby utrzymać każdy aspekt skóry stabilny, zabezpieczony i stale odnawiany.
Kwas hialuronowy jest również środkiem utrzymującym wilgoć, który jest substancją higroskopijnych składników do pielęgnacji skóry, co oznacza, że pochłania wilgoć z otoczenia. Substancje utrzymujące wilgoć często znajdują się w nawilżających produktach na bazie wody, serum i innych produktach do pielęgnacji skóry. Przede wszystkim ze względu na ich zdolność do wspomagania nawilżenia wszystkich rodzajów skóry, co jest szczególnie korzystne w przypadku suchej, odwodnionej skóry.


RE: Czym jest kwas hialuronowy - inowroclawianin - 02-12-2020

Jak jest z kwasem, czy to prawda ze na skórę nie działa, i musi być podawany w formie zastrzyków?