Forum Spirulina.pl

Pełna wersja: kolagen
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Czy kolagen jest dobrym rozwiązaniem dla osób po operacji kolana? Jakie powinien zawierać typy kolagenu?
Kolagen I i II typu. Oprócz kolagenu niezbędny będzie również kwas hialuronowy - najlepiej w kapsułkach. jest on składnikiem mazi stawowej, a razem z kolagenem będą tworzyły idealny duet
polecam kwas hialuronowy z tego sklepu https://sklep.spirulina.pl/produkty/kaps...z-skalpela
(12-15-2017, 10:55 AM)Ewelka napisał(a): [ -> ]polecam kwas hialuronowy z tego sklepu https://sklep.spirulina.pl/produkty/kaps...z-skalpela

super, dzięki za link Heart
(02-16-2018, 10:09 AM)KrystynaMAciej napisał(a): [ -> ]
(12-15-2017, 10:55 AM)Ewelka napisał(a): [ -> ]polecam kwas hialuronowy z tego sklepu https://sklep.spirulina.pl/produkty/kaps...z-skalpela

super, dzięki za link Heart

Ewelka, masz sprawdzony ten kwas hialuronowy? Przydało by mi się coś bardzo na wzmocnienie stawów.
Hej,

Czy ktoś z Was mógłby zaopiniować produkt, który podrzuciła Ewulka?
Szukam czegoś sprawdzonego, co faktycznie działa.

Widziałam kilka reklam, ale nie bardzo ufam temu, co jest przedstawiane w telewizji (kilka razy już wyrzuciłam pieniądze w błoto, wystarczy!).

Będę wdzięczna za każdą opinię i ewentualne polecenie.

Z istotnych informacji: 

- mam 47 lat
- dwa lata temu miałam rekonstrukcję więzadeł krzyżowych

Raczej szukam czegoś w ramach profilaktyki, bo póki co wszystko jest w porządku.

Pozdrawiam!
Niedawno sama zacząłem brać kolagen po tym, jak wiele o nim usłyszałem od moich przyjaciół i rodziny. Ale zanim przejdziemy do tego, co suplement kolagenu może dla Ciebie zrobić, zacznijmy od podstaw: czym jest kolagen?

Kolagen to białko wytwarzane przez organizm w naturalny sposób. Jest to główny składnik w strukturze kości, skóry i tkanek łącznych. Z wiekiem nasze ciała zaczynają wytwarzać mniej kolagenu niż kiedyś, co może przyczynić się do zmniejszenia gęstości kości, zwiotczenia skóry, bolących stawów i innych dolegliwości.

Suplementy kolagenowe są wytwarzane ze źródeł zwierzęcych, a jest on rozkładany na małe cząstki, które są łatwo wchłaniane przez organizm. Suplementy kolagenowe zyskują popularność w ciągu ostatnich kilku lat jako sposób na zapobieganie negatywnym skutkom naturalnej utraty kolagenu.

Jak wspomniałem powyżej, produkujemy mniej kolagenu wraz z wiekiem. Ale zgodnie z badaniami przyjmowanie doustnego suplementu kolagenu może zmniejszyć pojawienie się zmarszczek, zachęcając organizm do produkcji większej ilości własnego naturalnego kolagenu.

Ale korzyści, jakie kolagen może mieć dla naszej skóry nie ograniczają się do wygładzania zmarszczek. Nasze włosy i paznokcie są zbudowane głównie z rodzaju białka zwanego keratyną. Przyjmowanie suplementu kolagenowego dostarcza organizmowi białka, które może rozpaść się na elementy budulcowe, które wspierają produkcję keratyny, prowadząc do silniejszych włosów i paznokci.

Jeśli cierpisz na łamliwe paznokcie, kolagen może pomóc! Badanie z 2017 roku wykazało, że doustny suplement kolagenu zwiększał wzrost paznokci i zmniejszał częstotliwość łamania paznokci.

Chrząstka między stawami działa jak poduszka, ale czynniki takie jak wiek i zapalenie stawów mogą osłabić ten efekt amortyzacji. Kiedy chrząstka nie amortyzuje prawidłowo stawów, prowadzi do ich bolesności. Suplementacja kolagenu może działać ochronnie na chrząstkę i łagodzić ból stawów.

Wszystko zatem wskazuje, że kolagen może być bardzo pomocny Wink
po operacji kolana (wiązadła krzyżowe) powiedziano mi że kolagen to taka bajeczka. jak się wierzy, to pomaga...