Forum Spirulina.pl

Pełna wersja: Czym jest kwas hialuronowy
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
W świecie pielęgnacji skóry modne składniki pojawiają się i znikają (a wiele z nich nigdy nie powinno być tak popularne!). Badania pokazują, że kwas hialuronowy to nie tylko trend - wręcz przeciwnie, jest to jeden z najlepszych składników do pielęgnacji skóry, jakich możesz użyć.
Kwas hialuronowy to glikozaminoglikan, wymyślna nazwa ważnej naturalnie występującej substancji, która jest elementem wspierającym młodość skóry. Jako główny glikozaminoglikan w skórze, kwas hialuronowy działa, aby utrzymać każdy aspekt skóry stabilny, zabezpieczony i stale odnawiany.
Kwas hialuronowy jest również środkiem utrzymującym wilgoć, który jest substancją higroskopijnych składników do pielęgnacji skóry, co oznacza, że pochłania wilgoć z otoczenia. Substancje utrzymujące wilgoć często znajdują się w nawilżających produktach na bazie wody, serum i innych produktach do pielęgnacji skóry. Przede wszystkim ze względu na ich zdolność do wspomagania nawilżenia wszystkich rodzajów skóry, co jest szczególnie korzystne w przypadku suchej, odwodnionej skóry.
Jak jest z kwasem, czy to prawda ze na skórę nie działa, i musi być podawany w formie zastrzyków?